Aktuality

Konec přechodných období zákona o zdravotnických prostředcích

Publikováno: 6.3.2017

Do 31.3.2017 je třeba podat žádost o notifikaci zdravotnických prostředků, na které se vztahuje povinnost notifikace, a které byly notifikovány a uváděny na trh v souladu s předchozím zákonem o ZP, pokud je dovozce nebo distributor i nadále chtějí uvádět na trh.

Dovoz a distribuce zdravotnických prostředků

Publikováno: 9.2.2017

Nový zákon o zdravotnických prostředcích č. 268/2014 Sb. platný od 1.4.2015 zavedl tzv. Správnou distribuční praxi (SDP) v oblasti dovozu a distribuce (prodeji) zdravotnických prostředků. Až doposud se SDP týkala pouze léčivých přípravků. Pokud si nevíte rady jak zavést, udržet a auditovat Správnou dovozní a distribuční praxi pro zdravotnické prostředky, obraťte se na nás. Nabízíme vám zavedení SDP na míru přímo ve vaší distribuční společnosti.

Prohlášení o shodě u zdravotnických prostředků

Publikováno: 9.2.2017

Prohlášení o shodě u zdravotnických prostředků nepatří mezi povinné dokumenty. Lékaři ale často nemají jinou možnost jak zjisti zařazení zdravotnického prostředku do třídy, popř. ověřit zda je přístroj vůbec zdravotnickým prostředkem. Proto doporučujeme tento dokument v případě nejasností mít k dispozici.

Semináře ve spolupráci s ČLK

Publikováno: 18.10.2016

I nadále pro Vás chystáme semináře ve spolupráci s ČLK a máme pro Vás i nová témata. Pokud nemáte zájem o vzorovou dokumentaci, ale chcete získat kredity v rámci celoživotního vzdělávání, můžete se zúčastnit seminářů pořádaných ČLK, kde budou přednášet naši lektoři. Na tyto semináře se přihlásíte prostřednictvím webu ČLK.

Návody k lékařským přístrojům

Publikováno: 27.5.2016

Podle současné legislativy není možné, aby kdokoliv kromě výrobce přikládal ke zdravotnickému prostředku (přístrojům) český návod, bez vědomí výrobce.

reclinmed.cz » Aktuality