Příprava na kontroly SÚKL

Pomůžeme Vám zorientovat se v požadavcích SÚKL (léčivé přípravky a zdravotnické prostředky) a připravit Vaši ordinaci tak, aby prošla případnou kontrolou.

Kompetence Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyplývají z požadavků zákona č. 378/2007 Sb., zákon o léčivech, a zákona č. 268/2014 Sb., o zdravotnických prostředcích, který platí od 1. 4. 2015 a přináší řadu novinek a změn i pro lékaře.

Jak bude spolupráce probíhat?

Kvalifikovaný pracovník společnosti Reclinmed s.r.o. vás při osobní návštěvě (takzvaném auditu ordinace) seznámí se všemi úskalími legislativy a pomůže vám se zorientovat v požadavcích SÚKL (léčiva a zdravotnické prostředky) při poskytování zdravotní péče. Projdeme dokumentaci, kterou máte k dispozici, ověříme stávající procesy ordinace a zhodnotíme datové záznamy, např. seznam léků. Po auditu vám vypracujeme písemnou zprávu, kde zhodnotíme provoz vaší ordinace v souladu s legislativními požadavky. Upozorníme vás na případné nedostatky, které bude třeba opravit nebo doplnit tak, aby se eliminovaly negativní nálezy během kontroly. Ke každému problému vám navrhneme jeho řešení.

Pokud budete mít zájem, jsme připraveni vám pomoci i s nápravou zjištěných nedostatků. Kromě vytvoření dokumentace za vás můžeme realizovat i následující činnosti:

  • Zpracování vnitřních předpisů (tzv. řízená dokumentace)
  • Zajištění chybějících povolení, smluv
  • Zajištění chybějících návodů pro zdravotnickou techniku od výrobce
  • Sledování hlášení SÚKL o lécích se závadou v jakosti nebo o padělaných lécích
  • V rámci dlouhodobé spolupráce za vás budeme sledovat změny v legislativě, které se budou týkat výše zmíněných oblastí, a v případě takové změny nejen že vás na ní upozorníme, ale zdarma za vás také provedeme změny v dokumentaci.
reclinmed.cz » Naše služby » Zdravotnická zařízení » Příprava na kontroly SÚKL