Seminář - Léčiva a zdravotnické prostředky v ordinaci

Víte, jak se správně připravit na kontrolu SÚKL? Lékaři provozující soukromé lékařské praxe jsou stále více zahlcovány požadavky na vedení dokumentace související s provozováním praxe. Tato povinnost vyplývá z mnoha zákonů a vyhlášek české legislativy a na jejich dodržování mimo jiné dohlíží i Státní ústav pro kontrolu léčiv. Pro lékaře, kteří se primárně zaměřují na svou hlavní činnost, tedy pomoc nemocným lidem, jsme připravili souhrn potřebných informací ve formě semináře.

Obsah semináře:

 1. Základní legislativní požadavky a přehled platných zákonů
 2. Léčiva a zdravotnické prostředky v ordinaci – příjem, používání, evidence, kontrola dodržování teploty uchovávání, servis, školení zaměstnanců atd.
 3. Co je to řízená dokumentace a jak se řízená dokumentace tvoří
 4. Pravomoci SÚKL
 5. Na co se připravit při nahlášení kontroly SÚKL
 6. Příklady z praxe
 7. Diskuze

V ceně je zahrnuto:

 • účast na semináři včetně občerstvení
 • podklady k dané problematice (vytištěná prezentace, přehled platné legislativy) a vzorová dokumentace (řízená dokumentace: standardní pracovní postupy pro nakládání s LP/ZP, záznamy o teplotách, seznam LP/ZP, školení personálu atd. v papírové podobě) pro privátní lékařské praxe
 • odpovědi na konkrétní dotazy
 • možná i účast zdravotní sestry bez příplatku

Přednášíme pro ČLK Pokud nemáte zájem o vzorovou dokumentaci a chcete se jen seznámit s danou problematikou, je možné se zúčastnit seminářů pořádaných ČLK, kde naši lektoři přednáší. Za účast na těchto seminářích získáte kredity v rámci celoživotního vzdělávání.

Pokud si nevíte rady jak se správně připravit na kontrolu SÚKL, obraťte se na nás.

reclinmed.cz » Naše služby » Vzdělávání » Seminář - Léčiva a zdravotnické prostředky v ordinaci